Special Stories
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Just Role Play Game for all of us


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Alte parti ale statiei spatiale.

3 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 5 din 18]

101Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:07 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

-Ei..bine *am zis incercand sa ma ridic mai sus*
-TRAIESC!!!*am zis putin mai tare....si apoi am privit`o pe Kath in ochi*
-Iar daca ati putea sa nu va mai holbati ar fi perfect *am zis putin enervat de felul in care o privea*

102Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:11 pm

Simple.Words

Simple.Words
Admin
Admin

Am inghitit ins ec, si l-am ajutat sa se ridice mai sus de fapt am apasat pe buton sa ridic spatarul patului, sia sa el zicica statea pe fotoliu.. Tipu FBI isi muta privirea la Alexandr privindul cu o spranceana ridicata.
- Cred ca nu sunetti in masura sa imi spuneti ce sa fac.
Kathleen inghiti in sec.
- Pot sa fac orice vreau. Se uita la ea parca pofticios. Kathleen se uita l Xander cu ochii amri inghitind ins ec.
-Cine o sa ma opreasca?

http://specialstories.heavenforum.com

103Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:17 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

-Incearca numai *am zis pe un ton amenintator*
-Si cum ma ridic din patul asta esti mort!*ma enervasem...si poate nu trebuia sa fac asta dar....*

104Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:22 pm

Simple.Words

Simple.Words
Admin
Admin

Presedinte,lem isi drese vocea, Kathleen ii puse o mana pe umarul lui Xander incercand s aii zica sa se abtina mai bine, iar tipul FBI se incrunta.
- E inca sub efectul medicamentelor...
Zise Kathleen repede si eilalti dois e relaxara parca. Il stranse pe xander de umar ca sa taca.
- Domnisoara ce ar fi sa veniti pana afara sa discutam putin? Zise tipul catre katleen care se uita le el speriata.

http://specialstories.heavenforum.com

105Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:27 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

*am luat`o pe kathleen de mana*
-nu pleaca nicaieri....daca ai ceva de discutat cu ea discuti aici*am zis hotarat....cred ca era mai bine sa tac...eu nu eram in stare sa ma ridic din pat iar ei puteau profita de asta incercand sa`i faca rau lui Kathleen*

106Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:34 pm

Simple.Words

Simple.Words
Admin
Admin

Se gandi ca nu a fost un gest inteligent. Cien stie ce idee aveau acuma astia doi.
- E in regula domnule, ma intorc repede.
Zise zambind-ui Lui xander, apoi s euita serioasa la FBI guy:)))
- Despre ce trebuie sa vorbim?

http://specialstories.heavenforum.com

107Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:36 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

nu...la naiba....sunt imobilizat in patul asta...fir`ar
*inca nu`i dadusem drumul la mana *
-nu e o idee prea buna *am zis printre dinti *

off.: de ce nu raspunzi pe mesS?:-/?

108Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:40 pm

Simple.Words

Simple.Words
Admin
Admin

off: pt ca nu stau la pc, am niste treaba si fugdin acnd in cand sa postez aci:))) dc? daca e ceva lasa si tu off:P aici ca mai pica si netu

L-am strans usor de mana uitanduse putin nesigura la el. Presedintele se gabbaga repede.
- Domnule comandant, Alexandre, lasai sa meraga pana afara, nu putem sa ne impotrivim noi cand e vorba de asa ceva. Butrtosul se puse pe ras. Kathleen se uita ingrozita cand la unul cand la celalalt inghitindins ec.
-Oricum noi avem cateva chestii oficiale de discutat..

-La ce va referiti domnule prin"cand e vorba de asa ceva?" intreba Kathleen nesigura, fara sa mai vrea sa iide a drumul lui Xander acuma:))

http://specialstories.heavenforum.com

109Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:43 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

off: Ok Wink)....las` ca nu e urgent vorbim mai tarziu daca e....ca am nevoie de ide i Laughing)

*ma uitam nervos la el*
-Nu ma intereseaza ce aveti de discutat cu mine!*i`am taiat`o scurt...am strans`o mai tare de mana*
-Kathleen nu pleaca nicaieri! Sa va fie clar!*m`am incruntat*

110Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:48 pm

Simple.Words

Simple.Words
Admin
Admin

off: bine:)))

Tipul de la FBI se icnrunta.
-Dar de ce domnule? de ce sa nu pelce? Nu e lipita de podeaua salonului. zise deja un pic enervat.
Presedintele se incunta.
- Chiar asa...de ce te incapatanezi Alexader?
Kathleen se uita la el cu ochii amri.
Nu zice o prostie...nu zice o prostie....nu szice o prostie te rog..
- NU conteza...vin imediat... zise incet inghitind in sec speriata.

http://specialstories.heavenforum.com

111Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:51 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

-Iesiti afara....lasati`ne singuri 2 minute *am zis nervos...ca nu puteam sa fac ceva sa`l pun la punct pe animalul ala...*
-Ok...*a zis tipul ,....au iesit si am tras`o pe kath foarrte aproape de mine ...i`am soptit la ureche*
-in camera mea sub pat...e o incapere...micuta....in ea e un pistol si niste gloante...vreau sa`l tii nonstop dupa tine...ai inteles?*am intrebat`o privind`o in ochi...era atat de aproape de mine incat ii simteam respiratia*

112Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:53 pm

Simple.Words

Simple.Words
Admin
Admin

Se uita la el speriata,, respirand gre, simtindui respiratia pe ubrazul ei.
-Nu cred ca e nevoie de asa ceva domnule...chiar nu cred ca e cazul sa se ajunga aici...
am zis inghitind ins ec. Ma speria tare de tot ideea. Si maie ra sif aptul ca eram la nisi 5 cm de el si nu ma puteam concentar la ce zice:)))

http://specialstories.heavenforum.com

113Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 6:59 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

-Kathleen eu nu am cum sa te protejez *am zis iar in soapta*
-E singura cale sa te protejezi de javrele astea....*am strans`o usor de mana*

114Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 7:04 pm

Simple.Words

Simple.Words
Admin
Admin

Am inghitit ins ec privindul in ochi
-Dar domnule...nu o sa imi faca nimeni..nimic... nu aveti de ce sa va faceti...griji...
Am zis cu greu ca mis e tot punea un nod in gat care nu prea ma lasa sa vorbesc. Respiratia mi se accelerase si faceam un efort colosal sa ma concentrez la ce imi spunea ca numa alte chestii imi veneau:))

http://specialstories.heavenforum.com

115Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 7:09 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

*s`a asezat langa mine pe pat..*
-Kathleen ,promite`mi *am zis insistent...m`am uitat in ochii ei...iar apoi...m`am uitat la buzele ei Laughing)...am strans`o de mana...si respiram greu...si nu stiu ce am facut Laughing si am sarutat`o...*

116Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 7:12 pm

Simple.Words

Simple.Words
Admin
Admin

M-am blocat, nu ma asteptasem sa faca asta si acuma eram sigura ca nu bause nimic. Dar erau medicamentele. Sigur medicamentele erau de vina. Da eu nu luasem nici un medicament, si totusi de ce ii raspundeam la sarut?? Buna intrebare. Totusi cand am auzit pe cineva la usa m-am desprins repede si mi-am eliberat si mana si m-am uitat la el speriata ca facusem o prostie.

http://specialstories.heavenforum.com

117Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 7:18 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

*m`am uitat la ea cu ochi de copil.....mi`am lasat capul pe spate si nu am mai zis nimic...mi`am inchis ochii....si am strans usor pumnul.......poate...cei care erau de partea presedintelui...o sa`mi injecteze ceva si or sa ma omoare....poate nu avea sa ma mai trezesc...nu vroiam sa mor dar nu aveam cum sa ma apar...si niici pe kathleen nu o puteam apara*

118Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 7:24 pm

Simple.Words

Simple.Words
Admin
Admin

Vazandui reactia si fara sa stiu cum sa o interpretez exact, am oftat
- imi pare rau...
Am zis incet apoi am mers spre usa, am deschis si acolo erau tipul si presedintele. Tipul zambi larg sfidator si imi facu loc sa ies, apoi presedintele intra si inchise usa.
- Esti comandantul statiei spatiale Alexander Stabrowski! Nu poti sa te porti asa...si de fata cu o femeie oarecare. Era a doua oara cand zicea cineva ca e o oarecare nerecunoscatorii:)))

Intre timp pe hol Kathleen se uita in gol, stand langa usa si fara vre un gand sa plece de aolo prea curand
-Haide-ti sa mergem sa bem o cafea, presedintele are niste lucruri importante de discutat cu Alexander.
-Nu multumesc. O sa stau aici pana DOMNUL!!! Accentua cuvantul Comandat, o sa imi dea voie sa plec.
Zise rece. Tipul se uita iar ca naiba de ciudat la ea, si se apropase excesiv numai ca ea nu se gandea la asta acuma, se uita in gol gandindu-se la faza de mai devreme si ignorandul pe FBI guy

off: fa tu pe tipu asta pt kathleen si fa eu pe peresedinte pt xander:))) ca ma incurc

http://specialstories.heavenforum.com

119Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 7:33 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

offf: ok Laughing)

-Nu e o femeie oarecare !!*am zis rastit fara sa deschid ochii*
-Si cum ma port??*am ridicat capul...*
-Va sfidez cumva?*am zis ironic*
-Nu mai suntem pe PAMANT...domnule....!!

-Haide`ti sa bem o cafea *relua tipul pe un ton impunator*
-Si nu ma obligati sa va ranesc!*se uita urat la ea*

120Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 7:36 pm

Simple.Words

Simple.Words
Admin
Admin

batranul clatina din cap oftand.
-Stiu de asta ti-am zi zis ca esti comandant dar se pare ca nu vrei sa iti dai seama. Alexander, lucrurile o sa se faca cum vreau eu si aici si oricunde altundeva, nu doar pe pamant, asa ca nu are rost sa reactionezi asa... Uite ce ai patit daca esti suspicios...Nu puteai sa iti vezi de treaba ta?
cat despre fata... mai bine uiti de ea.


Kathleen se uita urat la tipul asta.
-Uitati ce e domnule. Eu nu vin nicaieri asa ca nu mai insistati si nu ma amenintati dumneavoastra pe mine, bine? ca nu imi e frica.
Zise sfidatoare si se aseza pe scaunul de acolo de langa usa.

http://specialstories.heavenforum.com

121Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 7:41 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

*cand a pomenit de Kathleen am marait nervos*
-Daca te atingi de ea...iti jur...uita`te bine la mine....*am zis incercand sa ma ridic....fara prea multe reusite...in fine*
-Esti mort!!! MORRT AI INTELES???*am zbierat la el*

*tipul a luat`o nervos de brat si a tras`o pe hol dupa el*
-Nu vrei cu vorba buna....*a zis incet *
-Vrei obliggata *a mers ceva si a bagat`o intr`o camera si a incuiat`o acolo*

122Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 7:46 pm

Simple.Words

Simple.Words
Admin
Admin

Presedintele ofta.
-Calmeaza-te, eu nu am tipat, de ce te enervezia sa. Si fata...o sa fie bine ..cel putin momentan.
Zise zambind si uuitandus epe geam.


Kathleen incerca sa deschida usa dar era incuiata.
-Deschide usa!! Da-mid rumul iemdiat!!! Da-mi drumul!!!
A inceput sa bata in usa cu pumnii si sa incerce sa deschida. era incuiat deci era captiva. Se scurse pe jos langa usa.
-Imi pare rau domnule...imi pare rau...
Am zis simtind ca ochii mis e umple de lacrimi. Avusese dreptate. Nu trebuia sa pelc...nua r fi trebuit sa plec deloc!!

http://specialstories.heavenforum.com

123Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 7:52 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

*clocoteam de nervi vroiam sa ma duc dupa ea...dar nu puteam...*
-Daca pateste ceva te omor jur ca te OMOR !!*am tipat oar la el*

*a inchis usa si a plecat apoi a venit in salon si l`a luat pe presedinte*
-Unde e KAthleen??*am zbierat dupa ei iincercam sa ma misc...dar coastele ma tineau...*
-DACA PATESTE CEVA SUNTETI MORTI*am zis cu voce tremuranda*

124Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 7:55 pm

Simple.Words

Simple.Words
Admin
Admin

S-au uitat la el cum se agita da era asa inofensiv. avusesera grija de asta. Au zambit apoi au mers spre usa.
-Uite ce e Alexander, nu esti in masura sa ameninti asa ca ciocu mic daca vrei sa nu pateasca nimic.
Tipul rase.
- O sa am eu grija de ea...
Zise cu o fata de pofticioas parca.

http://specialstories.heavenforum.com

125Alte parti ale statiei spatiale. - Pagina 5 Empty Re: Alte parti ale statiei spatiale. Joi Aug 12, 2010 7:58 pm

sknte.dean

sknte.dean
Admin
Admin

*Am strans din dinti*
-Lasati`o in pace *lacrimile imi dadusera in ochi...mi`am lasat capul pe spate*
-Cum am putut fiasa de tampit ?

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 5 din 18]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Urmatorul

Subiecte similare

-

» Strada- alte locuri

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum